آموزشی

6 راز آموزش زبان

6 راز آموزش زبان

مکالمه انگلیسی چگونه صورت میگیرد؟

 کلی هزینه می کنید، کلاس ‌زبان میروید، منابع و کتاب های آموزش انگلیسی می خوانید ، منابع صوتی انگلیسی گوش می هید، ولی هنوز هم نمی توانید انگلیسی صحبت کنید. چون این 6 راز آموزش زبان را نمی دانید.

 هنوز هم از یک مکالمه ساده انگلیسی هراسانید.

 چند سال تلاش می کنید ولی هنوز هم در یک مکاله انگلیسی چند دقیقه ای نفس نفس می زنید.

 در بین صحبت کردنتان دائم به خود می گویید آیا اینجا رو درست گفتم؟

اگه یه جور دیگه ای می گفم بهتر نبود؟

 و … ولی واقعا چرا؟

 آیا تا به حال به این نکته فکر  کرده اید شاید راه و روش درست نیست؟

 اگر اصول آموزش مکالمه انگلیسی که من از آن پیروی می کنم اشتباه باشد چه؟

 اگر شما هم گفته های پاراگراف بالا را قبول دارید، پس بهتر است در ادامه مطلب به نکاتی که ذکر می شود توجه نمایید هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی طبق متد Effortless English تصور کنید بدون فکر کردن انگلیسی صحبت می کنید. کلمات به آسانی و به سرعت به واسطه زبان شما ادا میشوند و همچنین در آن واحد مفهوم صحبت های دیگران را درک می کنید؛ برای اینکار شما باید شیوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید.

بیایید با هم این 6 راز آموزش زبان را برسی کنیم.

اولین قانون یادگیری زبان کنار گذاشتن لغات زبان انگلیسی است.

 تعجب کردید ؟؟ بله درست است.

 لغات را حفظ نکنید انگلیسی زبانها, انگلیسی را بر اساس یادگیری لغات نمی آموزند بلکه انها اصطلاحات( عبارات) را یادمی گیرند، که ترکیبی از یک گروه لغت می باشند که معنی خاص خود را می دهند.

 بر اساس تحقیقات صورت گرفته یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات (عبارات) ۴ تا ۵ برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد

 همچنین دانش آموزانی که اصطلاحات (عبارات) را یادمی گیرند، گرامر بیشتری هم بلدند قانون اول : همیشه در پی یادگیری اصطلاحات (عبارات) باشید و نه تک لغت ها هرگز کلمات را بصورت جداگانه و منفرد یاد نگیرید هرگز.

 وقتی یک لغت جدید می بینید همیشه اصطلاحی (عبارت) را که این لغت جدید در آن به کاربرده شده است یادداشت کنید و وقتی می خواهید مرور کنید همیشه همان اصطلاحات (عبارات) را مطالعه کنید و نه کلمات را اصطلاحات (عبارات) را گردآوری کنید.

 مکالمه و گرامر زبان شما ۴-۵ برابر سریعتر بهبود می یابد، باز تکرار می کنم هرگز هیچ تک لغت را در دفتریادداشت ننویسید و کلمات را نه بصورت تکی بلکه بصورت اصطلاحات(عبارات) یادداشت و مطالعه کنید.

 قانون دوم : از یادگیری گرامر انگلیسی دست بردارید.

زیاد خودتون رو اسیر گرامر نکنید. گرامر به شما آموزش می دهد که شما به زبان انگلیسی فکر کنید ولی شما می خواهید به صورت خودکار با زبان صحبت کنید بدون فکر کردن.

(یک بچه ی 6 ساله به راحتی فارسی صحبت میکنه.بدون اینکه یک ذره از گرامر یا قاعد زبان فارسی چیزی بدونه)

حتی بزرگترها هم همینطور هستن و شاید ندونن مفعول و یا نهاد و…چی هست اما بسیار قاعده مند و صحیح صحبت میکنن.

زبان انگلیسی رو هم اگه وارد متن زندگیتون کنید میتونید اینطور یادش بگیرید بدین صورت شما مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را یادمی گیرید.

 قانون سوم و مهمترین قانون : اول گوش کنید.

شما هر روز باید به انگلیسی گوش فرا دهید متون انگلیسی را نخوانید بلکه فقط گوش دهید خیلی ساده است.

این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است خواندن متون انگلیسی را بیخیال شوید و گوش دادن به صورت مداوم و روزانه را شروع کنید انگلیسی را با گوشهایتان یادبگیرید و نه با چشمهایتان در اغلب مراکز آموزش زبان شما با چشم زبان را یادمی گیرید.

شما متون انگلیسی را می خوانید و قواعد گرامری را فرامی گیرید، اما برای موفقیت در یادگیری مکالمه انگلیسی باید سیستم شنیداری را جایگزین کنید.

شما باید روزی ۲-۳ ساعت فقط به انگلیسی گوش دهید بدین صورت مکالمه شما به سرعت بهبود می یابد و انگلیسی را به آسانی صحبت می کنید اغلب وقت خود را به شنیدن اختصاص بدهید این کلید یادگیری مکالمه عالی می باشد.

 قانون چهارم : یادگیری آرام و عمیق بهترین است.

راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد اینکه ما توضیح کلمات را بدانیم و یا فقط برای آزمون آن را در حافظه بسپاریم کفایت نمی کند بلکه باید ملکه ذهن ما شوند.

برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید بارها و بارها یک درس را مطالعه کنیم شما باید خیلی عمیق مطالعه کنید

 مطالعه عمیق مکالمه راحت اما چگونه اینکار انجام شدنی است: برای اینکار فقط لازم است چندین بار یک درس را مطالعه کنید.

 مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس ۲ بروید درس ۱ را ۳۰ بار گوش دهید . مثلا ۱۰ ورز و روزی ۳ بار اما چگونه می توان گرامر را بطور عمیق یادگرفت ….

در قسمت های بعد به این بخش هم خواهیم رسید

قانون پنجم :یکی دیگر از قوانین یادگیری زبان، یادگیری گرامر با استفاده از یک داستان

در قالب چندین زمان مختلف برای یادگیری طبیعی و نه دستوری گرامر انگلیسی باید یک داستان ( نوشته – پاراگراف و …)

صوتی را انتخاب کنید که افعال آن در زمان حال صرف شده اند حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است، بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر ( گذشته ساده – آینده – گذشته کامل و ..) بنویسد و برایتان ضبط کند و دوباره آن را گوش کنید.

حال شما می توانید با یک نوشته ( صدا) چندین حالات گرامری را یادبگیرید و شما لازم نیست قواعد گرامری را یادبگیرید، فقط با شنیدن این نوشته در زمانهای مختلف با این زمانها آشنا خواهید شد و گرامر شما خودبخود بهبود می یابد.

 قانون چهارم لازمه این قانون است یعنی یادگیری عمیق

قانون ششم: برای بهبود انگلیسی باید دروس و منابع انگلیسی واقعی را هم مطالعه کنید.

جمع بندی:

ما در این مقاله سعی کردیم 6 راز آموزش زبان جهت دستیابی به آنچه در نظر دارید برسی کنیم، یادگیری زبان امری بسیار آسان زیبا و راحت است به شرط آنکه انگیزه های کافی ترفند های مختلف و قوانین مهم این مسیر را بلد باشیم.

برای مشاهده محصولات جدیدتر اینستاگرام ما را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید