آموزشی

روش تدریس زبان انگلیسی به کودکان

تدریس زبان انگلیسی به کودکان

آموزش تدریس زبان انگلیسی به کودکان

امروزه یادگیری زبان انگلیسی به یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد تبدیل شده، مخصوصا برای سنین کودکان. چون اگر کودکان فکر کنند که مجبورند مطلبی را یاد بگیرند احتمالا گارد می‌گیرند و بنحوی از آن کناره‌گیری می‌کنند. ولی اگر پروسه‌ی یادگیری بر اساس بازی و سرگرمی باشد، مشتاق به یادگیری خواهند شد. پس برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان، باید فضای درس را برای آن‌ها به یک محیط جذاب تبدیل کنیم، با اینکار آنها از یادگیری زبان خسته و دلزده نمی‌شوند و حتی در بزرگسالی هم به یادگیری آن علاقه‌ نشان می‌دهند.

  • خلاق باشید

اگر قصد دارید نکات مربوط به زبان انگلیسی را به کودکان آموزش بدهید، سعی کنید در قالب سرگرمی و تفریح باشد. زیرا روش تدریس زبان انگلیسی به کودکان، اهمیت زیادی دارد و اگر همراه با بازی باشد، یکی از بهترین، موثرترین و ماندگارترین روش‌هایی است که می‌توان برای کودکان به‌کار گرفت.

برای مثال می‌توانید از طریق نقاشی کشیدن، ساختن وسایل، کامل کردن یک پازل، برچسب زدن به تصاویر و متصل کردن لغات به عکس‌ها نکات درسی را آموزش بدهید. زیرا کودکان از طریق بازی و سرگرمی و همینطور انجام فعالیت‌های گروهی بهتر یاد می‌گیرند.

  • سعی کنید موضوعات جذاب و متناسب با روحیه‌ی آنها انتخاب کنید

برای هر مرحله، موضوعات جذاب انتخاب کنید که می‌دانید دوست دارند و متناسب با روحیه و علایق آن‌ها است. موضوعاتی مانند حیوانات، دوستان، غذا یا خانواده برای خردسالان جذاب است. برای کودکان عناوینی مثل حمل‌ونقل، مسافرت و افراد معروف می‌تواند جالب و هیجان‌انگیز باشد.

نکته مهم اینجاست که همه‌چیز باید برای کودکان ملموس و دوست‌داشتنی باشد. هرچه‌ محتوای آموزشی برای آن‌ها دوست داشتنی‌تر و آشناتر باشد، بهتر می‌توانند وارد گفت‌وگو شوند و درباره‌ی آن موضوع صحبت کنند.

تدریس زبان انگلیسی به کودکان
  • بازی روشی خلاقانه برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان است، برای آن وقت بگذارید!

    تعامل یکی از مهم‌ترین نکاتی است که هر معلم زبان باید برای آن برنامه‌ریزی کند. هیجان‌انگیز بودن کلاس به خودی خود حاصل نمی‌شود. برای اینکه کودکان در کلاس با نشاط و علاقه‌ی بیشتر زبان انگلیسی را یاد بگیرند باید آن‌ها را از طریق بازی‌های مختلف، سرگرم کنید.

  • برای هر درس یک تکلیف طراحی کنید

درست است که بازی و سرگرمی کلید آموزش زبان انگلیسی به کودکان محسوب می‌شود؛ اما باید برنامه‌ای دقیق و هدفمند، برای هر درس داشته باشید تا از یادگیری آن‌ها مطمئن شوید. البته این به آن معنا نیست که تکلیف‌های خشک و سخت در اختیار آن‌ها قرار دهید.

منظور از تکلیف، یک فعالیت هدفدار و معنادار است که کمک می‌کند کودکان از طریق نقاشی، تکمیل داستان یا پازل، یک مفهوم، لغت یا عبارت جدید را یاد بگیرند. یادتان باشد در این فرآیند همه‌چیز باید متناسب با روحیه کودکان باشد؛ یعنی شاد، جالب، مهیج و پرتحرک!

  • از تشویق غافل نشوید

کودکان دوست دارند در فعالیت‌های کلاسی موفق شوند و به چشم بیایند. این اتفاق به آن‌ها انگیزه و اعتمادبه‌نفس زیادی می‌دهد. برای آنها این فرصت را فراهم کنید تا دستاورد داشته باشند. سپس به دستاورد آنها با دادن استیکر، ستاره، و هدایای کوچک، اهمیت دهید.

اجازه بدهید موفقیت را حس کنند تا اعتماد‌به‌نفس بیشتری برای ادامه‌ی یادگیری داشته باشند. این کار به آن‌ها انگیزه‌ی لازم برای حضور و تعامل در کلاس را می‌دهد.

American Family and Friends 2nd 1 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲۰,۰۰۰ تومان است.
کتاب American Family and Friends 1 2nd Edition از کتاب‌های مورد‌علاقه‌ی معلمان و زبان آموزان است که شامل دوازده Unit است .

American Family and Friends 2nd 2 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲۰,۰۰۰ تومان است.

کتاب American Family and Friends 2 2nd Edition از کتاب‌های مورد‌علاقه‌ی معلمان و زبان آموزان است که شامل دوازده Unit است .

American Family and Friends 2nd 3 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲۰,۰۰۰ تومان است.

کتاب American Family and Friends 3 2nd Edition از کتاب‌های مورد‌علاقه‌ی معلمان و زبان آموزان است که شامل دوازده Unit است .

American Family and Friends 2nd 4 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲۰,۰۰۰ تومان است.

کتاب American Family and Friends 4 2nd Edition از کتاب‌های مورد‌علاقه‌ی معلمان و زبان آموزان است که شامل دوازده Unit است .

American Family and Friends 2nd 5 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۳۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۳۲,۰۰۰ تومان است.

کتاب American Family and Friends 5 2nd Edition از کتاب‌های مورد‌علاقه‌ی معلمان و زبان آموزان است که شامل دوازده Unit است .

American Family and Friends 2nd 6 S+W+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۳۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۴۸,۵۰۰ تومان است.
شرح کتاب و توضیحات American Family and Friends در سرتاسر دنيا،از آنجايي که شمار تنوع کتابهاي درسي براي کودکان،روزانه در

Beeno 2

قیمت اصلی ۱۹۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸۵,۵۰۰ تومان است.

Big English 1 2nd SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۶۵,۵۵۰ تومان است.
کتاب Big English1  (بیگ انگلیش 1)دومین کتاب از مجموعه‌ی شش جلدی Big English 2nd  بوده و توسط انتشارات پیرسون منتشر شده است..

Big English 2nd 2 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۵۴,۰۰۰ تومان است.
کتاب Big English 2  2nd Edition  سومین کتاب از مجموعه‌ی شش جلدی Big English 2nd  بوده .که برای زبان آموزان کودکان طراحی شده است

Big English 2nd 3 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۵۴,۰۰۰ تومان است.

کتاب  Big English 3 2nd Edition سومین کتاب از مجموعه‌ی شش جلدی Big English 2nd  بوده .این مجموعه دارای کتاب‌کار فایل صوتی CD و همچنین فایل ویدیویی است.

Big English 2nd 4 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۷۳,۲۵۰ تومان است.

کتاب  Big English 4 2nd Edition پنجمین کتاب از مجموعه‌ی شش جلدیBig English 2nd  بوده .این مجموعه دارای کتاب‌کار فایل صوتی CD و همچنین فایل ویدیویی است.

Big English 2nd 5 SB+WB+CD+DVD

قیمت اصلی ۳۸۵,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۷۳,۲۵۰ تومان است.

کتاب  Big English 5 2nd Edition  ششمین کتاب از مجموعه‌ی شش جلدیBig English 2nd  بوده و این کتاب دارای کتاب‌کار، فایل صوتی CD و همچنین فایل ویدیویی است.

از معجزه‌ی فعالیت های گروهی غافل نمانید

کودکان از ارتباط با همسن و سالان خود لذت می‌برند. پس بهتر است از این علاقه‌مندی آن‌ها استفاده کنید. با طراحی فعالیت‌های دونفره یا گروهی مشارکت آنان را در یادگیری در کلاس افزایش دهید. برای اینکار باید اهداف آموزشی شفاف و دقیقی مشخص کنید.

این که قرار است در فعالیت‌های گروهی چه چیز عاید کودکان شود یا چه مفهومی را یاد بگیرند بسیار با اهمیت است. مثلا گروهی را انتخاب کنید که در مورد حیوانات و گروه دیگری درباره غذاها نقاشی بکشند. در پایان به گروه‌ها اجازه بدهید در مورد نقاشی‌های خود صحبت کنند و هرکدام دلیل انتخاب آن حیوان یا غذا را توضیح بدهند. حتی در حد یک جمله خیلی ساده‌هم می‌تواند تاثیرش را بگذارد.

برای مشاهده‌ی کتابهای افزایش دامنه‌ی لغات، اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید