متفرقه

سه منبع مهم و ضروری برای آمادگی در آزمون آیلتس

سه منبع مهم و ضروری برای آمادگی در آزمون آیلتس

مقدمه

برای شرکت در آزمون آیلتس، قبل از هر چیز باید تسلط کافی به زبان انگلیسی و مهارت‌های آن داشته باشیم تا بتوانیم نمره قابل‌قبولی در آزمون کسب کنیم. بسیاری از داوطلبان در سطح متوسط زبان می‌مانند و نمی‌دانند چگونه باید سطح زبان خود را انگلیسی خود را تقویت کنند. گاهی در انبوه کتاب های موجود در بازار سر در گم می‌شوند و نمی‌توانند منابع معتبر و مفید برای ارتقاء سطح زبان و آمادگی در آزمون های آیلتس و تافل را تهیه کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی سه منبع مهم و ضروری برای آمادگی در آزمون آیلتس بپردازیم.

یکی از معروف‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در سطح جهان  آزمون آیلتس است که توسط دانشگاه کمبریج و سازمان بین‌المللی آزمون‌های زبان انگلیسی (IDP) برگزار می‌شود.  برای موفقیت در این آزمون، آشنایی با مفاهیم و مهارت‌های مورد نیاز و همچنین استفاده از کتاب های مناسب بسیار حائز اهمیت است. یکی از راه‌های موثر برای یادگیری و تقویت مهارت‌های آیلتس استفاده از کتاب‌های آیلتس است. در ادامه مطلب، سه منبع مهم برای آمادگی در آزمون آیلتس را خدمت شما معرفی میکنیم.

کتاب های مورد نیاز برای آزمون آیلتس (IELTS)

آمادگی آزمون آیلتس یکی از چالش‌های بزرگ در مسیر کسب این موفقیت است که البته چالشی قابل حل است. اولین ابزار لازم برای کسب این موفقیت در کنار استفاده از کتب و منابع آیلتس، موفقیت صبر و پشتکار است. ما به شما منابعی را معرفی میکنیم که برای تقویت مهارت‌های آیلتس و کسب نمره ای عالی نیاز دارید. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند که مهارت های لازم برای موفقیت در آزمون راکسب کنید.

کتاب‌های آموزشی مخصوص آیلتس، با ارائه مطالب جامع و تمرینات متنوع، به زبان آموزان کمک می‌کنند تا مهارت‌های  مختلف لازم را برای موفقیت در آزمون بیاموزید. در ادامه به معرفی این محصولات میپردازیم.

 Mindset

سری کتاب های مایندست مجموعه ای چهار جلدی هستند که از سطوح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهند. مجموعه مایندست خیلی زود مورد توجه دانش‌آموزان و مدرسان قرار گرفت.این کتاب‌ها  شما را برای کسب نمره ۵-۷.۵ آیلتس آماده می‌کند و از جمله کتاب‌های معرفی شده در بسیاری از آموزشگاه‌ها می‌باشند.این مجموعه کتاب جزء منابع آزمون آکادمیک آیلتس محسوب می‌شوند.

صفحات رنگی و چینش مناسب بخش‌های مختلف متن باعث جذاب شدن این کتاب ها است و موضوعات جذاب و کاربردی هستند. سری کتاب‌های Mindset For IELTS برای کلاس‌های درسی با دوره‌ی زمانی بالای ۹۰ ساعت طراحی شده است. موضوعات کتاب به گونه‌ای انتخاب شده که مهارت‌ و دانش مخاطب را هم‌زمان افزایش می‌دهد. همچنین محتوای آموزشی از موضوعات پرتکرار آزمون آیلتس می‌باشد. متد آموزشی سری Mindset For IELTS متد مثلثی است یعنی: استراتژی‌‌ یادگیری، تمرین مهارت و تمرین آزمون.

 Cambridge IELTS

این کتاب ها از محبوب ترین منابعی است که تقریبا هر زبان آموزی آخرین نسخه آن را پیش از شرکت در آزمون مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد. زبان آموز می‌تواند یک مجموعه کامل برای آمادگی پیش از آزمون داشته باشد و با آشنایی بهتر نمره قابل قبول‌تری کسب کند. مجموعه پک کامل کتاب کمبریج آیلتس  Cambridge IELTS   یک گزینه عالی برای امادگی بهتر شما برای آزمون های آیلتس می باشد.

این مجموعه مطالب عملی برای سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) بطور ویژه آماده چاپ شده است.  به همراه هر جلد یک CD مربوط به بخش Listening قرار دارد که حاوی مطالب شنیداری هستند که به دقت انتخاب شده اند تا مانند آزمون واقعی برای شما شبیه سازی شود.

IELTS Cambridge Academic مجموعه ای از نمونه آزمون های آزمايشی آیلتس است که هر ساله توسط انتشارات کمبریج منتشر می شود. زبان آموزان میتوانند با مطالعه  این مجموعه کتاب خود را برای شرکت در این آزمون آماده می کند.در پایان هر کتاب متن  Listening نیز Transcript شده است.

تعدادی از کتاب های این مجموعه (از نسخه 1 تا 18) به همراه فایل های صوتی آنها برای خرید بر روی سایت بارگذاری شده اند.

Complete IELTS

مجموعه سه جلدی کتاب‌های  complete IELTS برای آن دسته از دانش آموزانی مناسب است که قصد شرکت در آزمون آیلتس و دریافت نمره‌ی خاصی را دارند. این کتاب‌ها در سه سطح B1, B2, C1 موجود می‌باشند. این مجموعه کتاب تالیف دانشگاه کمبریج است، همچنین یکی از منابع مهم آموزش آیلتس شمار می‌رود. این کتاب هر چهار مهارت را مورد  زبانی را  مورد بررسی قرار داده و آموزش می‌دهد.  علاوه بر این، مولفین کتاب تمارین متعددی برای مهارت‌های لغت و گرامر در هر فصل از کتاب تعبیه کرده‌اند. همچین این مجموعه شامل سی‌دی آموزشی، کتاب کار و کتاب معلم می‌باشد.

داشتن تمارین متعدد و متنوع در سراسر کتاب، آزمون بعد از هر دو فصل، آموزش گام به گام رایتینگ و مهارت‌های اسپیکینگ، وجود نکات کلیدی آموزشی در هر چهار مهارت، داشتن نمونه‌های آزمون آیلتس  در پایان کتاب و فایل‌های صوتی همراه کتاب را میتوان از فواید خواندن این کتاب دانست.

این کتاب علاوه بر اینکه شما را با ساختار آزمون آشنا می‌کند، شما را با مهارت ها و تکنیک‌های لازم و ضروری این آزمون آشنا میکند. انتخاب این کتاب،سکوی پرتاب مناسبی برای تحقق اهداف تحصیلی و شغلی شما خواهد بود.

جمع بندی

آمادگی برای آیلتس می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد، در نتیجه مهم‌ترین مسأله برای موفقیت در این آزمون علاوه بر تلاش و استمرار در اختیار داشتن منابع معتبر است. در این مقاله سه منبع مهم و ضروری برای آمادگی در آزمون ایلتس را که به شما کمک میکند، معرفی کردیم.

                          “زبانکده فرامرزی با سالها تجربه در زمینه‌ی فروش کتابهای زبان در خدمت شماست”

                                                        برای دریافت مشاوره رایگان، کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید