آموزشی

منابع خودآموز برای افزایش مهارت قبل از امتحان تعیین سطح

منابع خودآموز برای افزایش مهارت قبل از امتحان تعیین سطح

اگر می‌خواهید آزمون تعیین سطح بدهید قبل از اینکار، باید سعی کنید با استفاده از منابع خودآموز زبان، مهارت‌های خود را بالا ببرید. بالا بردن مهارت‌های زبان، قبل از تعیین سطح از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا اگر اینکار به درستی انجام نشود، ممکن است برای شرکت در کلاس‌ها یا دوره‌های آموزشی، در سطحی قرار بگیرید که پایین‌تر از سطح علمی شماست. در این صورت روند یادگیری زبان برای شما خسته‌کننده خواهد شد. برای اینکه بهترین نتیجه را در آزمون تعیین سطح خود بگیرید، پیشنهاد ما به شما استفاده از کتاب‌ها و منابعی است که در ادامه معرفی می‌کنیم.

آزمون تعیین سطح زبان چیست؟

برای اینکه بخواهید وارد یک آموزشگاه‌ شوید و روند یادگیری زبان خود را دنبال کنید، ابتدا باید یک آزمون تعیین سطح بدهید تا مشخص شود که باید در کدام سطح و سر کدام کلاس بنشینید. علاوه بر این، شاید دوست داشته باشید که بعد از مدتی زبان خواندن، بفهمید که در چه سطحی قرار دارید و چقدر پیشرفت کرده‌اید. آزمون‌های تعیین سطح هم به صورت حضوری و غیرحضوری و بشکل کتبی و شفاهی در مهارت‌های گرامر، مکالمه، مهارت لیسنینگ، ریدینگ و درک مطلب و… اختصاص دارد. در نتیجه برای گرفتن بهترین نتیجه در این آزمون‌ها باید بتوانید تمام مهارت‌های زبانی خود را ارتقا دهید.

منابع خودآموز تعیین سطح زبان:

  • مهارت اسپیکینگ(گفتاری):

 همانطور که می‌دانید مهمترین مهارت زبان، مهارت اسپیکینگ است. برای اینکار می‌توانید یک پارتنر خوب که سطح مناسبی دارد برای تمرین زبان پیدا کنید. بهتر است که پارتنر شما سطح بالاتری داشته باشد تا بتواند اشتباهاتتان را به شما بگوید. یا اینکه سعی کنید زیر نظر یک مدرس یا یک فرد نیتیو اسپیکینگ را تمرین کنید.

در این زمینه، مقاله راههای تقویت مکالمه زبان انگلیسی کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

  • افزایش دامنه‌ی لغات:

دامنه‌ی لغات مجموعه‌ای از کلماتی است که باید معنی و کاربرد آن‌ها را بدانید و بتوانید در جمله‌هایی که می‌سازید از آنها استفاده کنید. برای آموختن یک کلمه، باید آن را بارها تکرار کنید و کاربرد دقیق آن را در جمله بدانید. برای اینکه دامنه‌‌‌ی لغات خود را افزایش دهید بهترین منبع، کتاب‌های واژگان انگلیسی و همینطور کتابهای ریدینگ است. یعنی کتاب‌هایی که متن‌های مختلف و موضوعات متنوع دارند.

برای دیدن بهترین کتابها برای افزایش دایره لغات، کلیک کنید.

  • گرامر:

گرامر یکی از مهم‌ترین بخش‌های آزمون تعیین سطح زبان است. اکثر زبان‌آموزان آن را دوست ندارند و گاها از خواندن آن فراری هستند. یادگیری گرامر برای بسیاری از افراد، خسته‌کننده است و به همین دلیل ممکن است آن را کنار بگذارند. اگر دوست دارید نتیجه‌ی خوبی در آزمون تعیین سطح بگیرید باید برای گرامر وقت بگذارید. برای اینکار می‌توانید از منابع خوبی که ما در اختیارتان می‌گذاریم استفاده نمایید.

برای دیدن، بهترین کتابها برای بهبود گرامر، کلیک کنید.

  • ریدینگ(خواندن) و درک مطلب:

یکی از قسمت‌های مهم آزمون تعیین سطح، بخش ریدینگ و درک مطلب است. در این بخش معمولا یک متن کوتاه در اختیار آزمون‌دهندگان قرار می‌گیرد و چند سوال مفهومی، به صورت چهارگزینه‌ای، از آن متن مطرح می‌شود. برای اینکه بتوانید سوال‌ها را بدرستی جواب بدهید، باید کاملا متن را درک کرده باشید و همانطور که می‌دانید برای درک یک مطلب، باید با واژگان و ساختار گرامر متن آشنا باشید. شما می‌توانید با خواندن متون متعدد در کتاب‌های ریدینگ، به درک مطلب تسلط یابید. در این زمینه مجموعه کتاب‌های Active کمک زیادی به شما خواهد کرد.

  • لیسنینگ (شنیداری):

در آزمون‌های تعیین سطح پیشرفته، قسمتی از آزمون به مهارت شنیداری اختصاص دارد. در این بخش، معمولا صدایی برای برایتان پخش می‌شود و آزمونگر چند سوال را بر اساس آن مطرح می‌کند. اگر توانسته باشید که به‌خوبی جملات را بشنوید و درک کنید، می‌توانید سوالات را به درستی پاسخ دهید.

مهارت شنیداری از آن دسته مهارت‌های زبان است که با تکرار و تمرین زیاد حاصل می‌شود. شاید در هنگام شروع شنیدن و فهمیدن یک زبان خارجی، کمی سخت به نظر برسد ولی وقتی به مرور زمان گوش شما عادت کند، فهمیدن مطالب برایتان راحت‌تر می‌شود. برای تمرین مهارت شنیداری می‌توانید با استفاده از تکنیک شدوینگ از دیالوگ‌های فیلم‌ها و همینطور پادکست‌ها استفاده کنید.

منابع خودآموز برای افزایش مهارت قبل از امتحان تعیین سطح

  • نوشتاری:

همانطور که می‌دانید، بخشی از آزمون تعیین سطح به مهارت نوشتاری اختصاص دارد. در این بخش معمولا از شما در مورد موضوعات مختلف سوال می‌کنند و از شما خواسته می‌شود که نظر خود را در مورد آن بنویسید. برای اینکه بتوانید در بخش نوشتن، نمره‌ی خوبی کسب کنید باید مهارت‌هایی مثل گرامر و دامنه‌ی لغات خود را ارتقا دهید. در واقع مهارت نوشتن، ترکیبی از مهارت‌های گرامر و دامنه‌ی لغات است.

برای این منظور کتابهای  Academic Writing کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

 

                                “زبانکده فرامرزی با سالها تجربه در زمینه‌ی فروش کتابهای زبان در خدمت شماست”

                                                      برای دریافت مشاوره رایگان، کلیک کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید