آموزشی

معرفی بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی- پارت 1

معرفی بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی

مقدمه

مدرس در یادگیری زبان انگلیسی نقش بسیار موثری دارد، اما شاید شما هم تجربه کرده باشید که با وجود مدرس و کلاس های خوب باز هم در یک مهارت میلنگید، حتی ممکن است که شما زمان کافی برای رفتن به کلاس زبان نداشته باشید و بخواهید به صورت خودآموز زبان را فراگیرید. در این صورت نیاز به کتاب هایی دارید که بتوانید بدون رفتن به کلاس و به صورت self study زبان را بخوانید. البته باید برنامه‌ای مدون و منظم برای خود داشته باشید تا بتوانید به صورت خودآموز زبان را یاد بگیرید. گاهی باید اینقدر به تنهایی تمرین کنید تا بتوانید با سایر افراد وارد تعامل شوید. درمقاله  می‌خواهیم به معرفی بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید تا منابع مفید برای خودآموزی زبان را به شما معرفی کنیم.

کتاب‌های مناسب برای خودآموزی زبان انگلیسی برای مهارت های مختلف

کتاب های خودآموز مناسب تقویت  grammar

بهترین منابع خود آموز برای گرامر

 English Grammar in Use

اگر می خواهید گرامر انگلیسی را برای کنکور،تافل، آیلتس و … یاد بگیرید، کتاب English Grammar in Use برای شما تهیه شده‌ است. این کتاب از معروف‌ترین کتاب هایی است که توسط مؤسسه‌ی معتبر کمبریج تهیه و چاپ می‌شود که منبع کامل و کاربردی دستور زبان انگلیسی است . همچنین این کتاب به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین منابع مطالعه گرامر برای سطح Intermediate  محسوب می‌شود که می‌توان از آن به‌عنوان یک کتاب کمکی در کلاس‌های درس هم استفاده کرد. بیشتر آموزشگاه‌ها و مدارس زبان معتبر در سراسر کشور برای آموزش زبان انگلیسی و به خصوص تدریس گرامر به زبان آموزان خود از این کتاب استفاده می‌کنند.

اگرچه کتاب Grammar in Use برای افرادی که تازه شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده‌اند قابل استفاده‌ است اما بیشترین کاربرد آن برای افرادی است که سطح تقریبا متوسطی در زبان انگلیسی دارند.  این کتاب در سطح‌های مختلف به چاپ رسیده است. هر کدام از کتاب های سطوح این مجموعه دارای بیش از 100 درس می باشد. دروس نیز به مباحث کاربردی و رایج زبان انگلیسی می پردازند و دو صفحه ای می باشند.

oxford practice grammar

کتاب مناسب دیگر که شما میتوانید برای گرامر به صورت خودخوان داشته باشید مجموعه کتاب های  oxford practice grammar است.این مجموعه، دارای ۳ سطح کامل آموزشی (Basic – Intermediate – Advanced) می باشد که تمامی نکات و مطالب مربوط به گرامر زبان انگلیسی را دارا می باشد. مجموعه فوق دارای نکات کلیدی و جزئی گرامر زبان انگلیسی می باشد. زبان‌آموزان سطوح A2 تا C2 می‌توانند با توجه به سطح خود کتاب مناسب خود را از این سری انتخاب کرده و به کمک توضیحات، مثال‌ها و تمارین این کتاب‌ها گرامر خود را تقویت کنند.

مجموعه کتاب های پرفروش betty azar برای تقویت گرامر

 English grammar betty azar

یکی دیگر از کتاب های پرفروش و عالی که برای گرامر پیشنهاد می‌شود، پک سه جلدی  grammar betty azar است. کتاب‌های گرامر بتی آذر از محبوب‌ترین، جامع‌ترین و بهترین کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی هستند و در سه سطح برای زبان آموزان سطح مبتدی تا پیشرفته طراحی شدند.  نکته خیلی مهم در مورد کتاب گرامر بتی آذر، وجود تمرین‌ها و فعالیت‎‌های متنوع و توضیح جامع و کامل نکات گرامری با جزئیات کامل است. کتاب‌های گرامر Betty Azar همراه با سی دی آموزشی هستند که میتوانیدخودآموز از آنها  استفاده کنید.

کتاب های خودآموز مناسب تقویت  reading

منابع مفید برای تقویت ریدینگ به صورت خود خوان

  Inside reading

کتاب inside reading یکی از بهترین کتاب های تقویت ریدینگ است که به زبان‌آموزان توصیه می‌شود. میتوانید با به‌کارگیری روش‌هایی که در این کتاب آمده است مهارت ریدینگ خود را تقویت کنید. این کتاب در پنج جلد است. هر جلد دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی می‌باشد که با توجه به سطح مهارت ریدینگ‌ خود می‌توانید از این ‌کتاب‌ها استفاده کنید.

هر کتاب inside reading شامل ۱۰ درس است و در هر درس ۲ ریدینگ به همراه تمرین، فعالیت‌های متنوع و کوییز قرار دارد.همراه این کتاب یک سی‌دی نیز قرار دارد. داخل این سی‌دی آزمون‌های متنوع و مختلفی نیز قرار دارد که بعد از به پایان رساندن هر دوره می‌توانید در این آزمون‌ها شرکت کنید و مهارت ریدینگ خود را مورد بررسی قرار دهید. این کتاب تمام تمرکز خود را بر روی تمرین و تکرار گذاشته‌ است، که مهم‌‌ترین عامل یادگیری یک زبان جدید است.

تقویت مهارت ریدینگ با این مجموعه کتاب

 select reading

کتاب select reading یکی دیگر از منابع تقویت reading است. این کتاب در ۴ سطح ،Elementary ، ،Pre-Intermediate، Intermediate

Upper-Intermediate تهیه شده است. با این مجموعه کتاب میتوانید ،دایره‌ی لغات انگلیسی خود را گسترش دهید،مهارت ریدینگ‌ خود را تقویت کنید و

مطالب و واژه‌ها را بهتر درک کنید.همچنین با استفاده کردن از فایل‌های صوتی کتاب select reading می‌توانید تلفظ کلمات و خواندن متن را به خوبی آموزش ببینید.

مجموعه کتاب مناسب تقویت ریدینگ برای سطوح مختلف

 

Active skills for reading

 مجموعه کتب Active Skills for Reading مجموعه ای مناسب و کاربردی برای پیشرفت مهارت خواندن زبان از سطح A2 تا C1 است.  کتاب های Active Skills for Reading در پنج سطح از Intro تا سطح 4 طبقه بندی شده است. در هر یک از درس ها شامل متن های جذاب، آموزنده و در سطح همان کتاب آماده شده  و پس از ریدینگ زبان آموز باید سوالاتی  آموزشی و چالش برانگیز را پاسخ دهد.

برای هر درس فایل های صوتی با لهجه آمریکایی ارائه گردیده که می تواند به تقویت مهارت listening نیز کمک کند. این مجموعه از کتاب ها برای افرادی توصیه می شود که در سطح elementary می باشند و هدف ایشان تقویت مهارت Reading خود برای آزمون های تافل، آیلتس و یا بصورت عمومی تقویت زبان خود می باشد. همچنین می توان این مجموعه را یک سری کتاب بسیار مناسب برای تقویت دایره لغات زبان انگلیسی دانست.

Facts & Figures

کتاب Facts and Figures مخصوص تقویت مهارت خواندن و درک مطلب گردآوری شده است .در کنار این کتاب میتوان به گسترش دایره لغات، اصطلاحات، کالوکیشن‌ها، ساختارهای گرامری و تلفظ امریکن هم به تسلط رسید.این کتاب به زبان‌آموز کمک می‌کند تا روان‌تر متون انگلیسی را بفهمد.

 از بارزترین ویژگی‌های این کتاب، زاویه دید جدید هر درس نسبت به موضوعات مختلف است که باعث جذب بهتر زبان‌آموزان می‌شود. اگرچه این کتاب قدری حجیم است اما مطالب آموزشی کامل آن به گونه ای است که شما را از مطالعه کتاب‌های متعدد بی‌نیاز می‌کند.دربخش پایانی این کتاب به مرور افعال پرتکرار، کلمات مهم و مرسوم پرداخته شده که به زبان‌آموز کمک می‌کند به‌راحتی به هر مورد دسترسی داشته باشد و با مرور به‌موقع بتواند از آن‌ها در کلام و نوشتار خود استفاده کند. سی دی صوتی جهت ارائه فایل های صوتی در کنار کتاب اصلی آورده شده است.

 

                                 “زبانکده فرامرزی با سالها تجربه در زمینه‌ی فروش کتابهای زبان در خدمت شماست”

                                                               برای دریافت مشاوره رایگان، کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید