آموزشی

معرفی بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی- پارت 2

معرفی بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی

 کتاب های خودآموز زبان انگلیسی

همان طور که در مقاله قبل اشاره کردیم، این روزها افراد بسیاری به دلایل مختلف مانند کمبود وقت، عدم آشنایی با آموزشگاه‌های مناسب یا بسیاری موارد دیگر اقدام به یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌کنند. این افراد باید با بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی در خانه آشنا باشند. سوال اینجاست که کدام یک از کتاب‌های موجود در بازار را می‌توان به عنوان بهترین خودآموز زبان انگلیسی معرفی کرد؟ در این مقاله  می‌خواهیم به معرفی بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی بپردازیم. همراه ما باشید.

کتاب یادگیری خودآموز زبان انگلیسی در خانه باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوان از آن به عنوان یک منبع مناسب یاد کرد. با توجه به این که فرد در خانه بدون شرکت در کلاس اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می‌کند، باید این کتاب‌ها مناسب با سطح او باشند، مواردی مانند کتاب تمرین، فایل‌های صوتی و حتی تصویری داشته باشند و از نظر کیفیت و انسجام آموزش در سطح مناسبی باشند.

کتاب‌های مناسب برای خودآموزی زبان انگلیسی برای مهارت های مختلف

کتاب های خودآموز مناسب تقویت vocabulary

مجموعه کتاب عالی برای تقویت دایره لغت

Oxford Word Skills

مجموعه Oxford Word Skills در سه دوره، تمام لغات ضروری و کاربردی که زبان‌آموزان باید بر آن احاطه داشته باشند را ارائه می‌دهد. زبان آموزان در این مجموعه ۳ جلدی ۲۰۰۰ واژه کاربردی را آموزش می‌بینید.  در این مجموعه، هر کتاب شامل 80 درس است که هر درس به طور میانگین بین یک الی سه صفحه تدریس می‌شود.علاوه بر ساختار کاربردی و جذاب این مجموعه ،محتوای کتاب نیز بسیار ارزشمند، غنی، جامع و یکپارچه است زیرا فصول مختلف کتاب‌ها در موضوعات متفاوت طبقه‌بندی شده و لغات جدید را طبق اصول آموزش می‌دهد.

موضوعات یادگیری مربوط به مردم، جهان پیرامون ما، زندگی روزانه، انجام کارها، توصیف اشیا، مسائل سیاسی و اجتماعی، سرگرمی و رسانه ها  در 14 فصل مربوط می‌شوند. پاسخ تمام تمرینات به اضافه بانک لغات به‌کار رفته در تمام دروس در اختیار زبان‌آموزان است تا بتوانند از این مجموعه نهایت استفاده را ببرند. یکی از نکات قابل توجه و ارزشمند، توضیحات و راهنمایی‌های کاربردی کتاب در ارتباط با رسمی یا غیررسمی بودن هر لغت و عبارت است که باعث می‌شود زبان‌آموزان یاد بگیرند از هر واژه باید در چه موقعیتی استفاده کنند. مجموعه این نکات در کنار هم باعث شده است که کتاب های  oxford word skills به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در حوزه آموزش لغات تبدیل شود.

پک کامل و مفید برای افزایش دایره لغات

4000 Essential English Words

اگر دنبال مجموعه‌ای هستید تا به دنیایی از واژگان مفید، کاربردی و ضروری دسترسی داشته باشید بدون تردید 4000 Essential English Words

پاسخ‌گوی شماست. این مجموعه یکی از منابع پرطرفدار برای یادگیری واژگان و عبارات کاربردی‌ست که در شش جلد از سطح مقدماتی تا پیشرفته تدوین شده‌است. لازم به ذکر است لغات این مجموعه از پرکاربردترین و پرتکرارترین لغاتی که هر زبان‌آموز باید بداند گردآوری شده‌است.مهم نیست که شما در چه سطحی هستید، کلمات و واژگان این کتاب به شما کمک می‌کند تا در تمام مهارت‌های 4گانه زبان خود بهتر و قوی تر ظاهر شوید.

تصویرسازی لغات که از ویژگی های این کتاب است، موجب می‌شود که زبان‌آموزان با لغات درگیر شوند و همین موضوع یادگیری را باکیفیت‌تر و ماندگارتر می‌کند. یادگیری 4000 لغت ضروری همراه با مثال‌های عینی و تصاویر مرتبط با آن، شما را از هر منبع دیگری بی‌نیاز می‌کند.

Vocabulary In Use 

کتابی عالی برای لغت های کاربردی و مهم

کتاب‌های vocabulary in use جزء کتاب های پر طرفدار است که به شیوه‌ای جذاب، خلاقانه، ساده و شیوا لغات ضروری و کاربردی مربوط به موضوعات مختلف را پوشش می‌دهد. این کتاب دارای سبک آموزشی  استاندارد است.یکی از جذاب ترین و در عین حال مفید ترین نکات مجموعه فوق این است که شما لغات را در متن یاد می‌گیرید و با نحوه به‌کارگیری آن در مکالمه و نوشتار آشنا می‌شوید.

تمرینات ارائه شده برای هر درس کمک می‌کند تا زبان‌آموزان به طور کامل و عمیق نکات و لغات را به‌خاطر بسپارند.بنابراین اگر می‌خواهید برای یادگیری لغات و واژگان جدی دبه طو جدی برنامه‌ریزی کنید، حتما این مجموعه کاربردی را به لیست کتاب‌های خود اضافه کنید.

کتاب های خودآموز مناسب تقویت speaking & listening

مجموعه کتاب های مناسب برای تقویت مکالمه به صورت خود خوان

 Tactics for Listening

 مجموعه ۳ جلدی Tactics for Listeningکتاب ها منبع خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز و با لهجه امریکایی است. هر کتاب شامل ۲۴ درس است که در آن‌ها به موضوعات کاربردی و رایج پرداخته شده و شامل مکالمات دو نفره یا بیشتر است. فایل‌های صوتی این کتاب مهارت شنیداری و گفتاری شما را به خوبی تقویت می‌کنند.

تمرکز اصلی این سری کتاب‌ها همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، تقویت مهارت شنیداری‌ است به گونه ای که پس از اتمام هر کتاب متوجه افزایش مهارت خود در این دو بخش خواهید شد.

البته در نظر داشته باشید به دلیل تمرکز بر آموزش مهارت‌های شنیداری و گفتاری، گرامر یا لغات جدیدی در این کتاب‌ها به شما آموزش داده نمی‌شود. هرچند با وجود مکالمه‌های مختلف در این کتاب با واژگان جدید و گرامرهای مختلف نیز آشنا خواهید شد. این مجموعه جامع به همراه سی دی موجود است که می‌توانید فایل‌های صوتی هر درس را به‌طور همزمان با کتاب پیش ببرید.

مجموعه کامل برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 person to person

مجموعه کتاب های person to person مجموعه ای سه سطحی برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری زبان آموز در سطوح مقدماتی تا  سطح پیش متوسط که توسط نویسنده مطرح Jack Rechard تألیف گردیده است. هر یک از دروس این مجموعه بر روی دیالوگ ها و تمرین های کاربردی تمرکز نموده که برای هر یک از تمارین فایل های صوتی نیز ارائه گردیده است. زبان آموز بعد از گذراندن این سطوح قادر خواهد بود در برقراری ارتباطات اجتماعی و بیان مکالمات روزمره مهارت بیشتری کسب نماید.

مجموعه Person to Person شامل یک سطح Starter و دو سطح اصلی می باشد. این مجموعه، مناسب برای بزرگسالانی است که گرامر را به خوبی می‌دانند اما در صحبت کردن کمی مشکل دارند. با استفاده از این کتاب‌ها، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس در مکالمات، با موضوعات متنوع و کاربردی زندگی روزمره نیز آشنا می‌شوید که باعث میشود راحت تر زبان انگلیسی را صحبت کنید و از پیشرفت خود لذت ببرید.هر جلد از این مجموعه به گونه‌ای می‌کوشد تا شما را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی، یاری دهد و مکالمات شما را غنی‌تر کند.

پس اگر می‌خواهید سطح مکالمه زبان خود را در محیط‌های اجتماعی و کاری خود ارتقا دهید، “Person to Person” انتخابی عالی برای شما خواهد بود.

مجموعه کتاب مناسب تقویت مکالمه زبان به صورت خود خوان

real listening and speaking

مجموعه کتاب Real Listening and Speaking یکی از محصولات آموزشی پرفروشِ انتشارات معروف کمبریج است. این کتاب‌ها از لحاظ استاندارد محتوای آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت خود را در مهارت‌های کلیدیِ زبان انگلیسی افزایش دهند. از این کتاب هم می توان در کلاس و هم بصورت خود آموز استفاده کرد.

هر کتاب در مجموعه Real Listening and Speaking شامل ۱۶ درس می باشد . در این کتاب ها تمرکز بیشتری بر روی مباحث گرامری، واژگانی و تلفظی  است. لازم به ذکر است که پاسخ تمرینات به همراه متن فایل های صوتی در انتهای کتاب ارائه شده اند. ویژگی های این مجموعه که موجب تقویت زبان انگلیسی می شود. همچن کتاب شامل ارائه ی نکات کلیدی مرتبط به آزمون آیلتس به همراه CD آموزشی و پاسخنامه برای تمامی تمرینات و آزمون های شبیه سازی شده موجود می باشد.

                                     “زبانکده فرامرزی با سالها تجربه در زمینه‌ی فروش کتابهای زبان در خدمت شماست”

                                                               برای دریافت مشاوره رایگان، کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید